ProService Agent Transferowy Spółka z o.o. funkcjonująca w obecnym kształcie, powstała w styczniu 2001 roku [dawniej jako BRE Agent Transferowy] w wyniku połączenia Biura Obsługi Funduszy, które od 1997 roku prowadziło działalność agenta transferowego, obsługującego fundusze emerytalne w ramach struktur bankowych BRE Banku S.A oraz działalności agenta transferowego w zakresie obsługi funduszy inwestycyjnych, prowadzonej od 1994 roku, w CA IB Agent Transferowy S.A. Później Spółka została włączona do Skarbiec Asset Management Holding, który skupiał spółki zajmujące się zarządzaniem funduszy inwestycyjnych, usługami agenta transferowego, zarządzaniem funduszem emerytalnym oraz zarządzaniem aktywami.

W styczniu 2007 r. część Skarbiec Asset Management Holding [w tym ProService Agent Transferowy] została zakupiona przez Polish Enterprise Fund V, fundusz typu private equity zarządzany przez Enterprise Investors. W wyniku tej transakcji Spółka zmieniła nazwę na ProService Agent Transferowy sp. z o.o.

W maju 2012 r. ProService Agent Transferowy zakupił FIN24.pl Sp. z o.o., spółkę specjalizującą się w rozwoju oprogramowań, w tym platform internetowych, dla dystrybutorów i towarzystw funduszy inwestycyjnych.

W listopadzie 2012 r. nowym właścicielem ProService Agent Transferowy został Highlander Partners, L.P. Highlander Partners to fundusz typu private equity specjalizujący się w inwestycjach w usługowe i produkcyjne przedsiębiorstwa, przede wszystkim działające w modelu ‚business to business’.

W maju 2016 ProService Agent Transferowy dołączył do grupy Podmiotów wspierających w Izbie Zarządzających Funduszami i Aktywami.

Od 1 czerwca 2016 roku 100% udziałów spółki zostało przejętych przez Fundusze zarządzane przez Oaktree Capital Management L.P. i Cornerstone Partners.


Oaktree Capital Management L.P.
Oaktree to światowy lider w dziedzinie zarządzania inwestycyjnego, który specjalizuje się w inwestycjach alternatywnych i zarządza aktywami o wartości 97 miliardów USD (stan na 31 grudnia 2015). Firma preferuje podejście oparte na strategiach oportunistycznych, pomnażaniu wartości i kontroli ryzyka, koncentrując się na inwestycjach w dług typu distressed, dług korporacyjny (w tym obligacje wysokodochodowe i kredyty uprzywilejowane), pakiety kontrolne, papiery zamienne i notowane papiery wartościowe. Firma zatrudnia ponad 900 osób w siedzibie w Los Angeles i biurach zlokalizowanych w 17 miastach na całym świecie. Oaktree European Principal Group inwestuje w Polsce od 2006 roku, poczynając od nabycia Polmos Lublin (Stock Spirits). Więcej informacji można znaleźć na stronie Oaktree: http://www.oaktreecapital.com/


Cornerstone Partners
Firma inwestycyjna, której właścicielami są Przemysław Krych i Maciej Dyjas koncentruje się na inwestycjach typu private equity w branżach mających duży potencjał wzrostu, oraz w przedsięwzięcia, które gwarantują ponadprzeciętne zwroty z inwestycji. Firma inwestuje głównie w Polsce, nie rezygnując z poszukiwań potencjalnych celów do przejęć w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Wspólne doświadczenie partnerów Cornerstone to blisko 60 zrealizowanych transakcji ze średnim zwrotem IRR powyżej 35%. Inne aktywa w bieżącym portfolio Cornerstone Partners to pakiety udziałów w firmach Smyk, Blue Gas Energy i Multimedia Polska. Więcej informacji na stronie: http://www.cornerstone.pl

ProService AT jest obecnie największym agentem transferowym w Polsce.